Menu
Вторник, 29 Январь 2019 14:54

У вінницьких школах та дитсадках почали вакцинувати дітей від кору

289
(0 голосов)

У зв’язку із ситуацію зі спалахами захворюваності на кір по всій Україні, в тому числі у Вінницькій області, у Вінниці було прийнято рішення проводити вакцинацію дітей у школах та садочках за заявами батьків. Зазвичай це роблять у ЦПМСД, але для зручності та оперативності мобільна медична бригада приїздить до навчальних закладів. Щеплення робиться лише за письмовою згодою батьків. Вакцина захищає одразу проти трьох інфекцій: кору, паротиту та краснухи (КПК). Країни виробники – Бельгія та США. Щеплення проводяться безкоштовно.

Про це йдеться на сайті Вінницької міської ради.

«Єдиним дієвим методом захисту проти кору є вакцинація. Вакцинація проти кору внесена в календар обов’язкових щеплень і здійснюється у віці 12 місяців з ревакцинацією в 6 років. Протягом 2018 року у місті Вінниці отримали планову вакцинацію проти кору, краснухи та епідемічного паротиту у віці 1 рік 99,2 % дітей і 92% дітей у шестирічному віці були ревакциновані. У віці 2 роки і старші щеплено 88% дітей. Проте в минулі роки ці показники були значно нижчими, тому є чимало дітей, яким не робили щеплення або ревакцинацію.

Батькам таких діток зараз пропонують їх вакцинувати, щоб не наражати на небезпеку. Щодо дорослих – ситуація ще гірша, адже з кінця 90-х до середини 2000-х ми мали потужні антивакцинальні настрої, які суттєво знизили імунітет до керованих інфекцій. Тому, за нагоди, запрошуємо невакцинованих дорослих вінничан звернутись до свого сімейного лікаря щодо вакцинації», – розповідає директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.

Зазвичай вакцинація проводиться у Центрах первинної медико-санітарної допомоги. І для цього батькам потрібно звернутись до сімейного лікаря. Проте зараз є можливість зробити цю процедуру дітям у закладах освіти.

«У школах та дитячих садочках міста батьків інформують про кір та його наслідки, розповідають про вакцинацію. Після чого пропонують зробити щеплення їхнім дітям. Батьки мають дати письмову згоду на таку процедуру. Якщо дитина навчається в школі, то батьки за бажанням можуть бути присутніми під час вакцинації. А от якщо ходить до садочку – потрібно бути присутніми обов’язково. За умови, що у одному закладі є більше 20 бажаючих зробити щеплення, туди приїздить відповідна медична бригада. Наразі така процедура вже проведена у школах №№3, 4, 11, 12, 15, 19, 33 та 35», – розповіла заступник директора департаменту освіти міської ради Ірина Божок.

Кір – небезпечне інфекційне захворювання. Вірус поширюється повітряно-крапельним шляхом – під час кашлю та чхання. Захворювання може мати серйозні наслідки. Серед ускладнень – запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, енцефаліт. Ускладнення від кору можуть призвести до летальних випадків.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей