Menu
Вторник, 14 Март 2017 18:55

Сьогодні Вінницю відвідали представники місії Ради Європи

317
(0 голосов)

В рамках програми оглядів культурних політик в Європі делегація експертної місії Ради Європи у складі 6 представників 14 березня відвідує Вінницьку область.

Експерти долучилися до роботи «круглого столу» з питань розвитку галузі культури, участь у якому взяли голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, директорм окремих департаментів регіону, представники органів місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громад, керівники закладів культури та громадських організацій.

Відкриваючи засідання, голова облдержадміністрації Валерій Коровій презентував гостям Вінниччину з погляду збереження культурної спадщини та формування політики в галузі культури, а також окреслив основні завдання, які ставить перед собою в цьому напрямку обласна команда на 2017 рік.

«Вінницька область отримала в спадок від колишньої адміністративної системи найбільшу кількість культурних закладів в сільській місцевості: маємо 2 111 установ культури місцевого рівня та 14 великих закладів, які фінансуються безпосередньо з обласного бюджету. Область є батьківщиною відомого композитора Миколи Леонтовича, меморіальний комплекс якого ми в минулому році відкрили після проведеної реконструкції. На території регіону є музейний комплекс першого президента УНР Михайла Грушевського. І в частині музейної справи в нас є сьогодні дуже серйозні амбіції», - зазначив голова ОДА.

Валерій Коровій інформував експертів Ради Європи про низку міжнародних фестивалів, які проводяться на Вінниччині, а також про суттєві надбання регіону в частині збереження та популяризації народних традицій.

«У селищі Вороновиця за грантової підтримки Європейської комісії здійснюється реставрація палацу Можайського, де розміщується музей авіації та космонавтики. Сьогодні ми також проводимо комплекс заходів, спрямованих на відновлення реставраційних робіт в палаці Потоцького в Тульчині. У цьому році ми виділили на зазначені цілі більше 3 млн. гривень. Маємо амбітні плани щодо зародження тут міжнародного фестивалю оперного співу і хочемо, щоб Тульчин відродив славу культурної столиці Поділля», - підкреслив керівник області.

За його словами, відновлення культурної спадщини Вінниччини – один з базових пріоритетів на 2017 рік. «Ми прагнемо все зробити для того, щоб в цьому році обласний ляльковий театр отримав нове приміщення. Створюємо комунальний заклад «Центр кіномистецтва та культури». На шляху до створення – дирекція музейних закладів Вінниччини. Крім того, відпрацьовуємо підходи до більш ефективної роботи бібліотечної сфери області», - відзначив Валерій Коровій. Водночас, наголосив він, триває й потужна робота з формування туристичної привабливості регіону.

В ході засідання основні аспекти реформи децентралізації в галузі культури учасникам заходу презентувала радник Міністра культури України з питань децентралізації Ірина Френкель. Затим учасники «круглого столу» обговорили питання розподілу повноважень та ресурсів у сфері управління об’єктами культурної спадщини на регіональному рівні, а також питання модернізації місцевої культурної інфраструктури.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей