Menu
Понедельник, 05 Декабрь 2016 14:24

На Вінниччині військові будують новий міст через Південний Буг

329
(0 голосов)

В селищі Сутиски Тиврівського району на Вінниччині військові будують новий міст. Завершити роботи планують до кінця грудня.

Понад півстоліття, щовесни люди опиняються в полоні паводків. Іноді вода досягає під'їздів будинків. Дістатися до школи або, в лікарню - можна тільки на човні. Жителів частини села Cутиски з цивілізацією пов'язує лише старий міст. Йому більше 60-ти років. Навесні, коли рівень води в Південному Бузі піднімається на кілька метрів - люди залишаються відрізані від зовнішнього світу. Переправу топить. Сюди тижнями не їздить швидка допомога і не завозять харчі.

«Були роки, коли річка сягала рекордного рівня - вода затікала в магазини і квартири на перших поверхах. Єдиним порятунок для людей - залишалися човни. Катер під’їжджав ось сюди, під цю гірку, до лавки ось сюди. Амфібія через міст нас завозила ось сюди. Те ми виходом з хати. Сідали на амфібію и нас везли. Вона перепливала. Тут були амфібії, баркаси, и катера ну так ми и виживали», - каже В'ячеслав Ревега житель села Сутиски.

Військові почали будувати новий міст. Місцеві жителі всіляко їм допомагають. Носять їжу, теплі рукавиці.

«Принесли яблучок. Побачив, що рукавиці треба їм, бо хлопці без рукавиць робили, може вже й помастилися, залізо брали голими руками. Та взяли рукавиці, в нас були, занесли», - розповідає Володимир Стапенюк житель Села Сутиски.

Новий міст буде високим, міцним і практичним, запевняють військові.

«У загальному зараз міст буде вищий від попереднього на півтора метри. Сваї ми забиваємо на вантажопідйомність розрахункові 60 тон», - пояснює Олексій Дем'янчук Начальник штабу-дорожньо-мостового батальйону.

Гроші на будівництво нового моста у держави випросив сільський голова. Каже, сил терпіти паводки - вже немає. Найняв найвідповідальніших підрядників.

«Мова іде про суму два мільйони 80 тисяч. Більшу частину грошей нам допомогли за рахунок державного бюджету, решта селищної заради кошти», - зауважує Леонід Дідух сільський голова Сутисок.

Закінчити будівництво нового моста військові планують до Дня Святого Миколая.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей