Menu
Пятница, 24 Июль 2020 10:41

Моргунов пояснив, чому на Стрілецькій розташували велосмугу посеред дороги

266
(0 голосов)

У Вінниці, на вул. Стрілецькій (від Замостянської до Київської) облаштували нову велосмугу. Частину велосмуги розташували посеред дороги.

У соцмережах вінничан таке «нововведення» обурило. Одні пишуть, що це небезпечно, інші кажуть, що не розуміють, куди їм потрібно виїжджати.

24 липня під час брифінгу мер Вінниці Сергій Моргунов пояснив, чому велосмугу облаштували «посеред дороги». За словами мера, біля музичної школи на Стрілецькій, є парковка, тому велосмугу «винесли» на дорогу. Все робили згідно норм, погоджених патрульної поліцією та урбаністами.

«Від Замостянськії до Київської зараз наносимо нову розмітку, щоб зв’язати велодоріжку, яка проходить по Замостянській. Там біля музичної школи є ділянка дороги, де передбачається паркування авто і згідно усіх норм, які погоджені з патрульною поліцією і з нашими урбаністами, велодоріжка виходить на 1/3 проїжджої частини дороги. Але хочу наголосити, що ширина смуг по Стрілецькій має 4,5 метра. Для того, щоб привести їх у відповідний норматив, ми маємо можливість облаштувати додаткові велодоріжки, у тому числі це дасть можливість пересуватися безпечно велосипедистам, і буде дисциплінувати водіїв», – зазначив Сергій Моргунов.

Нагадаємо, останнім часом в Україні загалом і у Вінниці зокрема активно використовують елементи системи «Traffic calming measures». Це європейський досвід, який включає комплекс заходів, спрямованих на створення умов для зменшення швидкості руху автомобілів. Звуження проїжджої частини – один із таких заходів.

Як зазначив архітектор Агенції просторового розвитку Максим Кравчук створення велосмуг за рахунок проїзної частини активно використовується в розвинених країнах, зокрема у Німеччині. Такий варіант не вимагає значних коштів, простий в реалізації, хоча і може бути застосований лише на вулицях з низькою інтенсивністю автомобільного руху.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей