Menu
Понедельник, 10 Октябрь 2016 18:31

Літак, який прикрашав проспект Космонавтів відправився на реставрацію

355
(0 голосов)

Сьогодні, 10 жовтня, в рамках реконструкції площі ім. К.Могилка, яка є продовженням проспекту Космонавтів та розташована ближче до Хмельницького шосе, зняли літак на реставрацію, яку будуть виконувати на авіаційному заводі. Там його почистять, пофарбують та нанесуть символіку української авіації. Повернуть літак на місце після того, як буде відновлено постамент під ним.

У Вінниці триває реконструкція площі ім. К.Могилка. В рамках цих робіт передбачено будівництво фонтану, благоустрій території, облаштування мережі освітлення, встановлення лавочок та ін. Також заплановано відновлення пам'ятника загиблим льотчикам: підсилення опорної частини конструкції з подальшим її оздобленням та реставрацією літака.

Сьогодні винищувач, який стояв на постаменті, було знято для відновлення. Історик Олександр Федоришен розповідає, що пам'ятник у всіх реєстрах зафіксований як такий, що присвячений визволителям Вінниці 1944 року. «Але слід зауважити, що сам літак не має відношення до Другої світової війни. Хоча від того не стає менш цінним. Його встановили в березні 1964-го року на ще одну річницю урочистого визволення міста. На урочистостях був присутній двічі Герой Радянського Союзу Георгій Береговой. Це зразок однієї із наймасовіших моделей винищувачів, що свого часу виготовляв Радянський Союз», - розповів Олександр Федоришен.​

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей