Menu
Вторник, 22 Октябрь 2019 13:30

Завтра Вінниця знову може залишитися без води

636
(0 голосов)

23 жовтня «Вінницяобленерго» планує розпочали відключення об’єктів «Вінницяоблводоканалу» від енергопостачання. Причина – борги, які має комунальне підприємство. «Вінницяобленерго» водоканал боргує понад 57 мільйонів гривень, ТОВ «Енера Вінниця» - ще 6,5 мільйонів гривень.

Про це 22 жовтня під час прес-конференції заявив директор «Вінницяобленерго» Андрій Поліщук.

«З водоканалом завжди були проблеми. З 2004 року його періодично вимикали за борги, але тоді ситуація вирівнювалася за рахунок державних дотацій, тепер все по-іншому. З 1-го липня ми працюємо в нових умовах енергоринку. Згідно із законом, ми зобов’язані припиняти подачу електроенергії тим споживачам, які не виконують своїх договірних умов за використання електроенергії.

Ця тяганина триває третій рік. Чому раніше водоканал так не відключали? Тому, що нас вмовляли, нам обіцяли, з нами підписували угоди, які не виконували. Але сьогодні ми вичерпали всі кредити, у нас перед всіма боргові зобов’язання. Сьогодні така ситуація, що ми не в змозі виконувати поточні ремонти. Без електрики не буде ні води, нічого не буде…» - говорить Андрій Поліщук.

Нагадаємо, що 9 жовтня енергетики вже залишили водоканал без струму. Тоді, щоб врегулювати ситуацію, з бюджету Вінниці виділили 5 мільйонів гривень, ще 2 мільйони перерахувало, безпосередньо, комунальне підприємство. Також відомо, що під час сесії обласної ради депутати також проголосували за виділення 5 мільйонів гривень, але, за словами «Вінницяобленерго», на їх рахунки з обласного бюджету надійшло тільки 3 мільйони.

Керівник компанії, повідомив що сьогодні мав зустріч з головою Вінницької ОДА Владиславом Скальським, під час якої представив новий варіант погашення боргів облводоканалом. Він пропонує, щоб до кінця року міська і обласна влада перерахували 10 мільйонів гривень, а залишок – розподілили на два наступних роки. Зазначимо, що «Вінницяоблводоканал» - комунальне підприємство обласної ради, але, фактично, 98% його споживачів є жителями міста Вінниці.

«Ми запропонували у листопаді та грудні цього місяця погасити по 5 мільйонів гривень за рахунок певних дотацій. Провести розрахунки з енергопостачальною компанією ТОВ «Енера Вінниця». І закласти у бюджет наступного року систему погашення заборгованості, по 2 мільйони гривень щомісяця.

Відомо, що законодавчо обласна влада сьогодні не може виділили коштів, а може з наступного року. Міська влада говорить, що виділятиме гроші в паритеті з обласною. Тому у нас є пропозиція – у цьому році міська рада виділяє 10 мільйонів гривень, а наступного року – вже, щоб вирівняти паритет, платить обласна рада. А потім вони у дзеркальному відображення погашають ці борги», - додає Андрій Поліщук.

Отож, ТОВ «Енера Вінниця» вимагає, щоб до 24 жовтня водоканал погасив 6,5 мільйоні гривень. Компанія «Вінницяобленерго» просить, щоб міська, обласна влада і водоканал погодили графік погашення боргів і дійсно виконували його.

Енергетики заявили, що готові чекати до ранку 23 жовтня, інакше – завтра о 9 годині ранку об’єкти водоканалу знову почнуть відключати від струму.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей