Menu
Четверг, 04 Май 2017 18:41

Завдяки фінансовій децентралізації спортивні Вінниці отримують в 4 рази більше коштів на ремонти

358
(0 голосов)

В 2014 році з міської казни на капітальні ремонти приміщень спортивних закладів Вінниці було виділено 760 тис. грн. В цьому році фінансування капітальних робіт зросте більш ніж в чотири рази і становитиме вже 3,9 млн грн. За чотири роки вдвічі зросли видатки на зарплатню тренерів та інших працівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Сьогодні, 4 травня, міський голова Сергій Моргунов побував в трьох ДЮСШ. Він спілкувався з дітьми, батьками та тренерами, оглядав матеріально-технічні бази шкіл.

Першою стала ДЮСШ №2 (водно-веслувальна база). В цій школі вчиться майже 200 дітей. Вони займаються веслувальним слаломом, веслуванням на байдарках та каное, спортивним орієнтуванням, радіоспортом та тхеквондо. У Всеукраїнському рейтингу ДЮСШ за підсумками 2015 року ця школа посіла 2 місце з 1220-ти ДЮСШ нашої держави.

У ДЮСШ №2 займається 27 спортсменів, які входять до складу збірної команди України, 15 кандидатів у майстри спорту України, 10 майстрів спорту України, 1 Заслужений майстер спорту України.

За останні 3 роки матеріально-технічна база суттєво покращилась, і це відзначають батьки, діти яких займаються у цій школі. Тут відновлено приміщення школи, яке збудоване після Другої світової війни, відремонтовано огорожу, містки та понтони, встановлено дитячий майданчик. В цьому році планується зробити капітальний ремонт роздягалень та благоустрій прилеглої території. Щороку купується по-кілька нових каное, байдарок, весел та іншого інвентарю.

Сергій Моргунов також побував у ДЮСШ №6, яка була відкрита в 1992 році та спеціалізується на шахах та шашках. За результатами досягнень школа входить в 5-ку кращих ДЮСШ України з даних видів спорту. Тут на двох відділеннях (шахи та шашки) навчаються 224 учні. У 2016 році учням присвоєно 60 юнацьких розрядів, 67 дорослих розрядів, 2 КМС по шахам і 1 МС по шашкам. А в 2011-2012 рр. вихованець закладу Нижник Ілля був наймолодшим шаховим гросмейстером в світі. Загалом ця школа виховала більше 25-ти чемпіонів та призерів світових та європейський чемпіонатів. На її базі регулярно проводяться шахові та шашкові турніри високих рівнів, незабаром тут пройде офіційний чемпіонат України з шахів та шашок.

Нещодавно приміщення школи було утеплено, триває ремонт сходів в будівлю, виконано поточний ремонт кабінетів школи. Минулого року її матеріально-технічна база поповнилась сучасними електронними годинниками, інтерактивними шаховими дошками, шаховими «Стоунами».

ДЮСШ №1, яка стала третім об’єктом, який відвідав Сергій Моргунов, була заснована у 1945 році. В ній займається 250 учнів та працює 20 тренерів. Тут діти займаються легкою атлетикою, художньою гімнастикою, хокеєм на траві і настільним тенісом. 87 вихованців цієї спортивної школи у 2016 році ставали чемпіонами та призерами України, а також міжнародних змагань.

Перевагою школи є наявність сучасного спортивного стадіону. Це єдина база олімпійської підготовки у Вінницькій області. Вона включає в себе легкоатлетичні доріжки та сектори, 11 облаштованих роздягалень з душовими, приміщення для роботи суддів та секретаріату, медичний кабінет, глядацькі трибуни на 2076 місць, тренажерний зал, складські приміщення.

У 2016 році тут проведено реконструкцію легкоатлетичних доріжок стадіону. Також проведено поточний ремонт стадіону – відновлено дах, вхід на глядацькі трибуни, освітлення та проведено заміну крісел, утеплено адмінбудівлю тощо.

«Щороку ми виділяємо все більше коштів на заклади фізичної культури та спорту, які належать до комунальної власності міста. Багато вже зробили, і ще є чим займатися з точки зору капітального ремонту приміщень. Якщо говорити про сучасне обладнання, яке є достатньо дороговартісним, то ми щороку теж виділяємо на нього кошти. Наприклад, у минулому році ми серед іншого придбали для наших спортсменів по кульовій стрільбі пістолет вартістю 200 тисяч гривень. Ми це робимо, особливо, коли бачимо гарні результати наших спортсменів. Ми розуміємо, наскільки важливо розвивати фізичну культуру та спорт міста, адже це в першу чергу здоров’я вінничан, а успіхи і перемоги наших спортсменів – це обличчя нашого міста», - каже міський голова Сергій Моргунов.

Депутат міської ради та голова постійної комісії з питань освіти, культури, молоді, фізкультури та спорту Олег Алекса додає, що вкрай важливо розвивати не тільки спорт, але й заохочувати людей вести здоровий спосіб життя: «Фізкультура являється основою здорової нації. Я вважаю, що саме фізичній культурі потрібно приділяти більше уваги, щоб і діти, і дорослі люди займалися та вели здоровий спосіб життя. Спорт, особливо професійний, це вже дещо інша частина, це взагалі дуже складне заняття і дуже важка праця. Тому і місто, і область виділяють великі кошти на галузь фізкультури та спорту. І сьогодні Вінниця знаходиться в лідируючих позиціях з різних видів спорту, сподіваюсь, що так буде і надалі».

Додаткова інформація

На даний час у м. Вінниці діє 21 спортивна школа різних форм власності, в яких займаються спортом більше 6 тис. спортсменів. З них: 16 комунальних і 5 приватних. Навчально-тренувальний процес забезпечують 280 тренерів.

Вінницька міська рада є засновником 7 закладів. У 2016 – 2017 навчальному році навчально-тренувальною роботою у муніципальних спортивних школах міста охоплено 2 223 дітей та молоді віком від 5 до 22 років, розвиваються 26 видів спорту.

Щороку міністерство молоді та спорту України підводить загальнодержавний рейтинг з олімпійських та неолімпійських видів спорту серед територіальних фізкультурно-спортивних організацій усіх областей. Області поділені на 3 групи, Вінницька область належить до 2-ї групи. За підсумками державного рейтингу 2016 року Вінницька область посіла 2-ге місце з олімпійських і 2-ге місце з неолімпійських видів спорту.

У 2016 році у спортивних школах міського підпорядкування проведено 230 заходів з дитячо-юнацького спорту за участю біля 10 тис. осіб. Оздоровленням та відпочинком охоплено 534 вихованці МДЮСШ. Загалом у Вінниці у 2016 році проведено 181 чемпіонат і Кубок міста, 42 чемпіонати України – з боксу, греко-римської боротьби, гімнастики художньої, хокею на траві тощо.​

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей
Последние новости Винницы за сегодня
Вся афиша Винницы

Самые популярные компании в Виннице