Menu
Среда, 20 Апрель 2022 12:28

Вінницькі студенти винайшли маячки для пошуку людей

210
(0 голосов)

Маячки, які допоможуть знайти людину під завалами винайшли студенти Вінницького технічного університету. Пристрій маленький, але дуже гучний, чути його з глибини 9-ти метрів. Рятувальники оцінили маячок, але його потрібно вдосконалити.

Владислав з одногрупниками винайшли маячок, щоб легше людей шукати під завалами. Варто натиснути кнопку і пронизливий сигнал пищатиме щонайменше три години.

«Маячок розрахований в першу чергу на об’єкти, у які можуть влучити ракетою. Загалом, якщо людина опиняється в ситуації, коли не може подати сигнал про себе, щоб їй допомогли. Це максимально простий прилад за своїм функціоналом. Суть роботи полягає в тому, що коли людина втрачає свідомість, може просто його увімкнути і подати звуковий сигнал. Маячок працює мінімум три години», розповідає студент ВНТУ Владислав Присяжний.

Це ультразвук, наближені як мінімум до нього високі частоти, які чують дуже добре собаки і добре чують люди.

Ідея винаходу з’явилась у наших студентів через трагічні події, коли у Вінницький аеропорт влучила російська ракета і людей шукали під завалами.

«Людей не могли знайти, бо вони не могли подати звуковий сигнал. Тому ми подумали щоб створити прилад», - каже Владислав.

Професійні рятувальники кажуть, цей маячок дійсно може врятувати життя, але прилад треба вдосконалити, бо звук схожий на роботу більшості побутових приладів. Тож сплутати легко.

«Коли один пристрій, його доцільно використовувати, у випадку завалу в багатоквартирному будинку, просто буде великий звук. На мою думку, потрібно міняти, щоб він був ідентичний, навіть як спортивний свисток», - каже начальник аварійно-рятувального загону ДСНС Сергій Бас.

Він також додає, що потрібно продумати і як носити цей прилад, щоб він не опинився на відстані кілька метрів від людини, яка потребує допомоги, бо рятувальники будуть шукати за сигналом, а людина в іншому місці.

Вдосконалювати маячок студенти будуть з рятувальниками.

Собівартість виробу – лише 50 гривень. Безкоштовно їх вже роздають жителям Києва та Миколаєва.

Окрім цивільних, хлопці допомагають армійцям. Винайшли антену, яка робить звичайну рацію – потужною.

«Ті рації, які максимум були 200 метрів в чистому полі, в міських умовах, вони вже б’ють, тисяч, один кілометр», - каже студент ВНТУ Андрій Паризький.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей