Menu
Вторник, 25 Август 2020 12:19

Вінничани збирають підписи до мерії, щоб зберегти Замкову гору

219
(0 голосов)

На сайті місцевих петицій вінничани підписують звернення до Вінницької міської ради з проханням залишити містянам Замкову гору і розірвати договір оренди.

Станом на 25 серпня петицію підписали 79 осіб з 350 необхідних. До кінця збору підписів – 12 днів.

«Замкова гора у Вінниці є однією з найстаріших пам'яток, яка охороняється законом. Кілька років тому археологи розпочали розкопки і знайшли на горі навіть залишки трипільського поселення. На початку XVІ ст волинянин Костянтин Острозький побудував на горі замок. Він був однією з точок, навколо якої розросталося місто.

Вінницькі дослідники та історики запропонували розташувати на 1,5 -2 га території Замкової гори, яка іще залишилася, історико-туристичний комплекс – прообраз дерев'яного замку з оборонними стінами і чотирма вежами, який може стати туристичною родзинкою міста. Але тиждень тому територію Замкової гори почали розгортати екскаваторами. Як виявилось, земельну ділянку орендує фірма "Укрпромтех" і вони планують пам'ятку забудувати.

Звертаємось до Вінницької міської ради з проханням розірвати договір оренди з фірмою «Укрпромтех" і зберегти історичну пам'ятку для міста», - зазначено в зверненні.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей