Menu
Понедельник, 12 Декабрь 2016 18:28

В поточному підприємства Вінниці експортували товари в більше ніж 100 країн світу

346
(0 голосов)

Сьогодні під час засідання виконкому було представлено на розгляд проект Програми економічного і соціального розвитку м. Вінниці на 2017 рік. У планах – розпочати будівництво твердопаливної котельні по вулиці Зулінського, Вінницького регіонального центру серцево-судинної патології. Очікується, що обсяг реалізації промислової продукції в 2017 році становитиме 20,0 млрд грн.

Під час засідання виконкому міської ради директор департаменту економіки і інвестицій міської ради Віталій Погосян розповів, що кількість зареєстрованих з початку року суб’єктів підприємницької діяльності склала майже 2,7 тисячі осіб, що більше відповідного періоду минулого року на 34,6%. Також відбулось збільшення кількості штатних працівників, зайнятих економічною діяльністю. Зросла на 20,6% середньомісячна заробітна плата і склала майже 4,5 тисяч гривень.

«В цілому в місті збережено стабільне функціонування всіх сфер життєдіяльності. У промисловому секторі тривала модернізація та технологічне оновлення виробництв, впроваджувались інноваційні процеси та енергозберігаючі. Обсяг реалізованої промислової продукції за підсумками року очікується в сумі 18 млрд грн. У 2016 році Вінниця піднялась на сходинку в рейтингу інвестиційної привабливості до рівня invA (висока інвестиційна привабливість). Для подальшого розвитку економічного потенціалу міста в державному Реєстрі індустріальних (промислових) парків зареєстрований Вінницький індустріальний парк. Українською пивною компанією (UBC Group) розпочато будівництво заводу з виробництва холодильної техніки», – каже директор департаменту економіки і інвестицій Віталій Погосян.

У наступному році планується провести конкурс з вибору керуючої компанії Вінницького індустріального парку, розробити концепцію «Вінницького кластеру холодильного машинобудування», продовжити реконструкцію потужностей «Барлінек Інвест» та «Сперко Україна» та ряду ін. Обсяг реалізації промислової продукції в 2017 році планується в обсязі 20,0 млрд грн.

Промислові підприємства у 2016 році здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами зі 111 країн світу, за січень-вересень зафіксовано позитивне сальдо зовнішньої торгівлі в обсязі 221,0 млн дол. США. Приріст прямих іноземних інвестицій в економіку міста до початку року склав майже 1,6 млн дол. США.

Покращенню інвестиційного клімату в місті сприяє активний розвиток міжнародного співробітництва. Впроваджуються пілотний проект «Створення національної інфраструктури геопросторових даних в Україні», за сприяння Японської агенції міжнародної співпраці та проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» за сприяння Німецького товариства міжнародної співпраці GIZ, в рамках якого розпочато розробку Концепції інтегрованого розвитку м. Вінниці до 2030 року.

Також Віталій Погосян зазначив, що Вінниця вже вдруге визнана лідером серед обласних центрів України по якості життя, наданню послуг та взаємодії з місцевою владою. Прикладом такої взаємодії є міський конкурс «Бюджет громадських ініціатив», започаткований в звітному році. Проведено два етапи відбору місцевих ініціатив. У другому етапі відібрані 12 проектів-переможців, які планується реалізувати в 2017 році.

У цьому році удосконалювались елементи електронного врядування. Створені нові інформаційні сервіси: «Відкриті дані»; «Статистика надходження та опрацювання інформаційних запитів»; «Реєстр зборів співвласників будинків»; новий сайт «Інформація виборцю». Впроваджено sms-інформування громадян, які звертаються до Прозорого офісу, та послугу «мобільний адміністратор». У територіальних відділеннях Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» («Замостя» і «Старе місто») запроваджені нові послуги: реєстрація актів цивільного стану, транспортних засобів і видача посвідчень водія. В наступному році планується розширення спектру послуг, що надаються в мережі Прозорих офісів.

«Програмою на 2017 рік заплановано провести комплекс заходів, спрямованих на стабілізацію економіки, посилення конкурентоспроможності підприємств, реалізацію стратегії всебічного збалансованого розвитку, підвищення ефективності інвестиційної складової та розвиток підприємництва, збереження і відтворення трудових ресурсів», – каже Віталій Погосян.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей