Menu
Вторник, 28 Март 2017 17:38

В озеро на Тяжилові на прохання мешканців мікрорайону запустили зарибок

428
(0 голосов)

Минулого року у Вінниці розпочали впорядковувати два озера в мікрорайоні Тяжилів. Одне з них – біля автостанції «Східна», яке через замуленість перетворилося у болото із чагарниками. Торік було зроблено очистку днища водойми, відремонтовано гідроспоруду та замінено бетонні плити, якими укріплено береги. В цьому році заплановано провести благоустрій території навколо озера. Сьогодні у водойму запустили зарибок. Це було зроблено на прохання мешканців навко​​лишніх будинків, які минулого року звернулися з цим питанням до міського голови Сергія Моргунова.

Про впорядкування озера біля автостанції «Східна» мешканці мікрорайону Тяжилів в минулі роки зверталися неодноразово. Тому 2016-го було вирішено розпочати роботи по очистці днища водойми. Влітку було розчищено територію від чагарників, вивезено мул, замінено аварійні бетонні плити, відремонтовано гідроспоруду та проведено монтаж шандорів. Досить довгий час улоговина озера не могла заповнитися водою через засушливе літо і загати річечки, яка живила водойму. Їх поробили мешканці садибної забудови вище по течії, щоб поливати городи. Але сьогодні – це вже повноводна водойма з чистою водою. Вже в цьому році з бюджету міста передбачено кошти на благоустрій території навколо озера. Тут встановлять «грибки», лавочки, роздягальні, пірс, облаштують тротуар та велодоріжку від вулиці Ватутіна, зроблять додаткове вуличне освітлення.

За словами директора департаменту комунального господарства та благоустрою міськради Володимира Ніценка, роботи розпочнуться в червні після завершення розробки проектно-кошторисної документації та проведення тендерних процедур. Вже цього літа озеро можна буде використовувати для повноцінного відпочинку. Але за дорученням міського голови Сергія Моргунова, який сьогодні приїхав подивитися, як будуть зариблювати водойму, перед початком купального сезону буде зроблено аналіз води.

Подивитися, як запускають рибу у озеро, сьогодні зібралися місцеві мешканці, адже багато хто з них пам’ятає, як водойма була улюбленим місцем рибалок. Загалом зарибку запустили трохи більше норми для такого об’єму водойми - 500 кг. З них - 100 кг риби готової до нересту, а 400 кг підрощеного карася, який буде нереститися у наступному році. Але рибу можна буде ловити вже в цьому році після нерестового періоду.

«Ми обстежили це озеро, подивилися, які види риби можна запустити. Попросили рибоводів області допомоги, кожен дав по мірі можливостей. Зібрали достатню кількість і зарибку, і маточного поголів’я. Запустимо сюди коропів, яких привезли з Дніпра, вони вже будуть мати потомство, - розповідає голова Асоціації рибоводів Іван Агарков. - Я думаю, що це початок, і надалі з міською та обласною владою будемо допомагати у зарибнені громадських водойм. Ми як рибоводи допоможемо у цій справі».

Як зазначає Сергій Моргунов, тепер важливо, щоб мешканці контролювали якість проведення подальших робіт та берегли цю зону відпочинку. Весь комплекс робіт з благоустрою території навколо озера мають завершити вже до кінця року. Від рибалок Тяжилова мер міста у подарунок отримав казана, персональну ложку і триногу, та запрошення восени на юшку.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей