Menu
Понедельник, 05 Сентябрь 2016 14:17

У Вінниці вшановували пам’ять поета та земляка-патріота Василя Стуса

362
(0 голосов)

Сьогодні у Вінниці у пам’ять про 31-шу річницю загибелі видатного українського поета Василя Стуса на площі, що названа його іменем, вінничани вшановували відомого земляка-патріота.

Тут же, на площі Василя Стуса розпочались Вересневі Стусівські читання під назвою «Сховатися долі – не судилося…», приурочені дню пам’яті поета, Героя України Василя Стуса.

Вересневі Стусівські читання у Вінниці проходять вже близько 30 років поспіль. В заході беруть участь студенти, політики, митці, вчителі, письменники та науковці.

До підніжжя пам’ятника поетові представники влади, письменницьких кіл, студентська молодь поклали живі квіти та пам’ятні гірлянди.

Довідково:

Василь Стус народився в селі Рахнівка на Гайсинщині 6 січня 1938 року. Через два роки батьки переїхали жити в Донецьк. Василь у 1954 році з срібною медаллю закінчив школу та вступив Сталінський педагогічний інститут. В 1959 року отримав червоний диплом та поїхав в село Таужня на Кіровоградщину працювати вчителем української мови і літератури. Тоді «Літературна Україна» опублікували перші вірші поета.

В 1972 році Стуса засуджують до 5 років табору суворого режиму в Мордовії за «систематичне виготовлення, збереження і поширення документів антирадянського характеру, що ганьбили і підривали радянський державний устрій».

У травні 1980 року він був знову заарештований за антирадянську агітацію. Його визнали особливо небезпечним рецидивістом і у вересні Василя Стуса засудили на 10 років примусових робіт і 5 років заслання. В таборах патріота наглядачі закатували. 4 вересня 1985 року він помер. У 2005 році Стусу посмертно присвоєно звання Герой України.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей
Последние новости Винницы за сегодня
Вся афиша Винницы
Самые популярные компании в Виннице