Menu
Понедельник, 11 Июнь 2018 08:30

Смердюча вода у Вінниці: стали відомі причини

339
(0 голосов)

Два  дні   поспіль,   приблизно в один і той же час  кілька годин повз водозабір  у Вінниці текла вода, забруднена антропогенним фактором. Джерело забруднення вінницької води -  на відрізку між  водозаборами  Калинівки та Вінниці.

Протягом 2-3 червня у Вінниці   відбувалися різки зміни  в якості води джерела водопостачання. У  Південному Бузі в районі водозабору 2 червня  було зафіксоване різке зростання  рівня амонію до 3,13 мг/дм3,   почав погіршуватись запах, який   сягнув 4/4 бали. 3 червня  запах повернувся до звичного в 3/3 бали, амоній знизився до 1,92 мг/дм3. Проте, в обід, 3 червня,   ситуація повторилась:  вже на   на 1400 рівень амонію  сягнув 4,88 мг/дм3, а запах  знову підвищився  до 4/4.   На 18  00 рівень амонію  знизився до  1,77 мг/дм3, запах залишився.

         Вінницький водоканал зв;язався з водоканалами Хмільника та Калинівки,  які також беруть воду з Південного Бугу, щоб з;ясувати на якому відрізку йде забруднення річки.    Виявилось, що в обох водозаборах  вище по течії проблем немає.   У водозаборі Калинівки рівень амонію 3 червня  становив 0,33 мг/дм3 тобто  в 15 разів    менше ніж у Вінниці. Проходження вздовж водозабору забрудненої води  в  конкретний період,  може свідчити про наявність джерела забруднення  вище по течії , на відрізку між  водозаборами  Калинівки та Вінниці.

Керівництво водоканалу   надало інформацію щодо стану джерела водопостачання  державній екологічній інспекції 3 червня в телефонному режимі, а в понеділок, 4 червня, -  у вигляді факсограми.

         Погіршення запаху та підвищення азоту амонійного в джерелі водопостачання  має серйозні наслідки для технологічного процесу. Зауважимо, що  джерела водопостачання з рівнем  амонію понад 1,29  мг/дм3  відносяться до 4 класу забруднення: посередня, обмежено придатна, небажана якість води.  Сполуки амонію надають воді специфічного запаху та присмаку. Частина амонію  з;єднується з хлором і утворює хлораміни (зв;язаний залишковий хлор).   Для  вирішення проблеми запаху водоканал одразу доповнив  класичну технологічну  схему  очищення  питної води двома   реагентами (цеолітом та активованим вугіллям), які придбав минулого року.

Завдяки цим реагентам   вдалось уникнути повторення  ситуації з запахом  в масштабах червня 2017року.  Проте,  запах піднявся до незвичного для вінничан рівня  в 2/2 бали,  3 червня  рівень  амонію у питній воді сягнув 2,24-2,32  мг/дм3 (норма до 2,6  мг/дм3). Це позначилося на органолептичних показниках води. Ситуація в Бугу поступово покращилась. Запах   питної води в РЧВ повернувся до звичного в 1/2 бали 7 червня 2017р. на 11 ГОДИНУ.

« Підприємство «Вінницяоблводоканал» не займається очисткою Південного Бугу і не відповідає за якість води у р Південний Буг. Ситуація погіршується. Вздовж річки розташовані забудови, переважна більшість яких зливає відходи у Південний Буг. В свою чергу зливають добрива у річку і фермери, чиї поля підходять впритул до річки. На сьогодні ми робимо максимальну роботу, щоб очистити воду з річки і подати її споживачеві. Щоб вода у річці покращилася потрібна систематична і цілеспрямована робота влади всіх рівнів. Хочу додати, що буквально нещодавно Держспоживслужба  заборонила купатися у річці Південний Буг у зв»язку з низькими показниками якості води», - розповів директор підприємства «Вінницяоблводоканал» Олександр Чернятинський. 

 

Прес-служба КП "Вінницяоблводоканал"

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей
Последние новости Винницы за сегодня
Вся афиша Винницы
Самые популярные компании в Виннице