Menu
Среда, 16 Февраль 2022 15:27

Про резервістів та добровольців: у Вінниці пояснили етапи розгортання системи тероборони

290
(1 Голосовать)

У Вінницькій області розгортають Сили територіальної оборони. Сформовано бригаду і 7 батальйонів територіальної оборони. Це нова інституція, яка входить до структури Збройних Сил України.

16 лютого у Вінниці провели координаційну раду за участі голови Вінницької ОДА, голови Вінницької обласної ради, Вінницького міського голови, представників силових структур та голів всії територіальних громад.

Розгортання системи територіальної оборони проходить у три етапи. Нам відомо, що уже розпочався перший етап. Вчора, 15 лютого, під час сесії Вінницької облради, командир бригади Юрій Парадюк, повідомив, що підрозділи тероборони отримали фонди, місця дислокації та розпочали процес формування. Командир також доповів, де на Вінниччині розміщуються Сили територіальної оборони, у чиїй власності майно та в якому стані.

На Вінниччині сформована 120 бригада територіальної оборони. Сьогодні, 16 лютого, під час координаційної ради у Вінницькій ОДА, радник голови ОДА з оборонних питань Володимир Артюх розповів про два наступні етапи розгортання системи територіальної оборони. Мова йшла про відбір кандидатів для проходження служби у військовому резерві, а також про комплектування добровольчих формувань територіальних громад.

Відбір кандидатів для проходження служби у військовому резерві

Другий етап розгортання системи тероборони – формування резерву в особливий період. На цьому етапі за тими, хто укладе контракт і служитиме в резерві тероборони, закріплять зброю. Її видаватимуть під час навчань або в разі виникнення окремих ситуацій.

Резервісти – особи, які проходять службу у військовому резерві ЗСУ, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний час та в особливий період. Відомо, що у Вінницькій області більше 3 тисяч резервістів. До кінця березня 2022 року комплектування військових частин Сил територіальної оборони ЗС України резервістами які уклали контракт на службу у військовому резерві не менше 70% від штатів воєнного часу.

Існує два шляхи проходження служби у військовому резерві:

 • за контрактом, тобто добровільно (в мирний час та в особливий період);
 • в обов’язковому порядку – служба у військовому оперативному резерві (на особливий період).

Пріоритетними для відбору є:

 • військовослужбовці, які звільняються з військової служби
 • резервісти військового оперативного резерву та військовозобов’язані, які мають досвід участі у бойових діях
 • фахівці наукоємних і дефіцитних військово-облікових спеціальностей
 • громадяни, які є представниками ГО з реконструкції історичних подій, охоронних структур, пейнтбольних та страйкових клубів.

Не розглядаються ті, хто був звільнений з військової служби в запас за:

 • службовою невідповідністю
 • систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем
 • у зв’язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.

Комплектування добровольчих формувань територіальних громад

Це третій етап розгортання системи територіальної оборони. Під час цього етапу буде розглядатися питання про створення у невеликих населених пунктах добровольчих формувань у територіальних громадах. Це відбуватиметься лише після формування штату мирного часу і резерву для особливого періоду.

Цей процес здійснюється на добровільній основі.

До складу добровольчих формувань можуть зараховуватися громадяни:

 • які відповідають вимогам, встановленим Положенням про добровольчі формування територіальних громад
 • пройшли медичний, професійний та психологічний відбір
 • підписали контракт добровольця територіальної оборони.

Громадяни, які не можуть бути зараховані до складу:

 • які були раніше засудженні до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину
 • мають дві і більше судимостей за вчинення умисних злочинів.

Облік громадян, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки.

Основу добровольчих формувань територіальних громад складають громадяни України, які пройшли військову службу в Збройних Силах України або службу в інших військових формуваннях та правоохоронних органах.

Громадяни України, які не проходили військову службу в ЗСУ або службу в ІВФ та правоохоронних органах, зараховуються до складу добровольчих формувань територіальних громад після складення ними присяги добровольця територіальної оборони.

Джерело: vinnitsa.info

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей