Menu
Вторник, 18 Февраль 2020 11:51

Південний Буг стане чистіший

423
(0 голосов)

Поліпшити якість питної води для жителів Вінниці планують за рахунок очищення Південного Бугу. Важливий проект, що його розпочали у лютому цього року, реалізують за кошти міського бюджету.

Головна водна артерія обласного центру є джерелом питної води для майже 400-тисячної Вінниці. У ці дні роботи зосереджено на розчищенні русла річки. Тут працюють дві одиниці техніки - земснаряд і спеціальний плаваючий екскаватор. Уже підняли з дна 12 тисяч кубометрів намулу. З настанням теплих днів буде задіяно ще один земснаряд і баржу.

За словами міського голови Вінниці Сергія Моргунова, розчистити дно від намулу, одночасно поглибивши його, планують на всій протяжності річки у межах Вінниці. А це - 14 кілометрів.

- Якщо не інвестувати кошти у порятунок річки, то не зможемо поліпшити якість води, - наголошує Сергій Моргунов. - Паралельно вживаємо заходів щодо модернізації системи водопостачання, що також позитивно позначається на тому, яку воду отримують вінничани.

Розчищення річки триває третій рік поспіль. Розпочали з притоки Південного Бугу річки Десенка, а також джерел, що наповнюють водну артерію. Загалом оновили понад двісті криничок. Наступним етапом стало розчищення дна у місці забору води підприємством "Вінницяводоканал". Тут "оздоровили" п'ять тисяч квадратних метрів річки.

Це стало можливим завдяки об'єднанню зусиль і коштів міської й обласної влади. Придбали два потужні земснаряди за кошти обласного екологічного фонду, ще один закуплено міськрадою. Загалом тепер мають чотири очисні механізми. Всі вони будуть задіяні на розчищенні дна найбільшого для Вінниці і низки інших населених пунктів джерела питної води. Це, зокрема, місто енергетиків Ладижин і курорт Хмільник.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей