Menu
Пятница, 11 Август 2017 08:36

На Вінниччині стартує заборона на вилов раків

355
(0 голосов)

З 15 серпня 2017 року стартує заборона на вилов раків відповідно до наказу Вінницярибоохорони від 01.08.2017 № 13-О «Про заборону вилову раків під час линьки у водоймах Вінницької області у 2017 році».  Линька раків – дуже складний процес, механізм якого ще досі повністю не вивчений. Річковий рак має твердий покров, основу якого становить органічна речовина - хітин.

Цей легкий, але твердий хітиновий покров захищає м’які частини тіла рака, а зеленувато-бурий колір являється захисним та робить його невидимим на тлі темного дна. Міцний панцир захищає рака від ворогів, але заважає йому розвиватись, стримуючи його ріст, тому рак час від часу скидає свої тверді покриви, або як кажуть у народі, линяє. Молоді раки линяють частіше, ніж дорослі. Під час линьки раків можуть відриватись клішні, ніжки та вусики, але вони знову відростають.

Линька раків частіше спостерігається двічі на рік у травні та серпні, загальна тривалість - один місяць. Скинувши панцир, рак деякий час є безпорадний і ховається у норах , так як у цей період піддається нападу ворогів, паразитів, а також раків, які віднерестили раніше. Скидання панцира може тривати кілька хвилин, а й іноді й цілу добу. До цього під старим твердим покровом утворюється новий м’який покрив, і поки він не затвердіє рак росте у довжину. У різних типах водойм одного району линька раків починається в різний час. Наприклад, раніше вона спостерігається в річках та їх притоках, пізніше – в лиманах, потім – в заплавних озерах. Різниця в строках линьки може становити від 5-7 до 12-15 днів.

Нагадуємо усім вінниччанам, що з 15 серпня 2017 року стартує заборона на вилов раків під час линьки у водоймах Вінницької області, яка триватиме до 15 вересня 2017 року включно. На порушників чекає адміністративна відповідальність за порушення правил рибальства, відповідно до ч.3 ст. 85 КУпАП, якою передбачено штраф в розмірі від 34 до 170 гривень. До того ще й доведеться за кожного виловленого рака відшкодувати 25,5 грн. збитків завданих рибному господарству України.  

Шановні громадяни, дотримуйтесь правил рибальства!

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей