Menu

Несправності ноутбука

518
(0 голосов)

Якщо зламався ноутбук, то хочеться дізнатися, як діагностувати несправність, можливість лагодження і ціну. Тобто перед ремонтом ноутбука потрібна попередня діагностика. У цій статті розглядаються несправності ноутбука, а також їх діагностика.

У цій статті розглядаємо типові поломки:

  • механічні несправності корпусу ноутбука
  • несправності зарядки й клавіатури
  • несправності материнської плати ноутбука
  • поломки матриці, петель, шлейфу в ноутбуці
  • проблеми відеокарти ноутбука

Зламався корпусу ноутбука

Корпус ноутбука - це складний виріб, що складається з безлічі кришок, планок, панелей, кріпильних деталей. Він першим приймає на себе фізичні впливи користувачів. Його поломка не є критичною для працездатності, але вносить масу незручностей його власнику. Корпусу ноутбука як цілого виробу зазвичай не буває, але в продажу бувають окремі його частини.

Найчастіше ламаються верхня кришка екрана і петлі, засувки, рідше кришки бази. Кришки екрана і бази - основа корпусу. Їх пошкодження порушує естетичний вигляд і ускладнює користування. Ціна ремонту обічно від 1500 грн.

Несправність блоку живлення ноутбука

Мабуть, найчастіша несправність ноутбука пов'язана з його живленням. Ремонт блоку живлення (зарядки, БЖ) має сенс, якщо є обрив або замикання в кабелі чи роз'ємі. В інших випадках БЖ краще замінити, тому що лагодити електроніку складно. І ось чому. Корпус зарядки склеєний, компонування дуже щільне, часто елементи залиті герметиком. Більш того, схем немає, а вигорілі номінали невідомі.

Як заміна в більшості випадків підходить універсальна зарядка. Винятком є адаптери з триконтактним роз'ємом. Третій контакт використовується як службовий для передачі даних. Підбирається універсальний БЖ за максимальною потужністю. У ньому міститься набір різних змінних штекерів. Зазвичай вдається підібрати необхідний для свого ноутбука. Ризик купівлі дешевої зарядки в такому: може погано працювати тачпед, клавіатура.

Ознаки несправного блока живлення:

  1. не заряджається ноутбук;
  2. не вмикається;
  3. немає індикації заряду на вимкненому ноутбуці;
  4. немає напруги на холостому ходу на роз'ємі.

Витрати на відновлення від 600 грн.

Несправність клавіатури ноутбука

Клавіатури ноутбуків виходять з ладу найчастіше після потрапляння рідини і при механічному пошкодженні. Рідко через обрив провідників і несправності електронної частини. У клавіатурі ноутбука полагодити невеликими зусиллями можна тільки окремі клавіші. До того ж, для різних моделей ноутбуків можуть використовуватися різні клавіатури. Для конкретного ноутбука потрібна абсолютно певна клавіатура. Інші клавіатури навряд чи підійдуть через відмінності в кріпленнях, формі, шлейфі.

Дуже поширена несправність клавіатур майже у всіх ноутбуків, навіть нових - курсор перескакує в довільне місце. Це через тачпед. Вирішенням є його вимкнення (зазвичай, Fn+F2) і підключення миші, більше нічого не допомагає.

Якщо у вас відламалися якісь клавіші, то замінити їх цілком можливо. Самі не підберете - найімовірніше, у вас не вистачить досвіду. Тому що кріплення і ліфтовий механізм знаходяться під клавішами. Для цього потрібно принести ноутбук у майстерню, досвідчений майстер визначить тип кріплень і підбере відповідну клавішу з кріпленням для заміни. Ціна заміни 300-500 руб. за клавішу. Зазвичай ламаються пластикові кріплення кнопок. Якщо зламалися металеві частини кріплення на корпусі клавіатури, то потрібно міняти всю клавіатуру.

Ознаки: не спрацьовують клавіші, ефекти залипання, замість натиснутої літери на дисплеї з'являється інша буква

Діагностика несправності материнської плати ноутбука

Найбільш серйозні несправності в ноутбуках пов'язані з несправністю материнської плати. Ремонт материнської плати дорогий і зазвичай пов'язаний із заміною BGA мікросхем на спеціальному дорогому обладнанні. На дешевих паяльних станціях великий відсоток браку. Процес складний і вимагає точного дотримання температурних режимів.  Лагодження плати коштує менше за нову, і за термінами виходить швидше, ніж поставка і заміна на нову. Ціна відновлення материнської плати дорога.

Особливий випадок - несправність роз'єму живлення, який розташований на материнській платі.   Щоб полагодити роз'єм живлення ноутбука, потрібно розібрати ноутбук, вийняти материнську плату, випаяти старий роз'єм, впаяти новий і зібрати по-новому.

Ознаки несправності материнської плати ноутбука:

  • Не вмикається ноутбук, не загоряються навіть світлодіоди (пошкодження схеми комутації живлення);
  • Живлення ноутбука вмикається, світлодіоди блимають, але завантаження не відбувається: Системна плата не стартує - тільки чорний екран;
  • Системна плата стартує, на дисплеї з'являються початкові повідомлення, але до завантаження ОС не доходить, зависає на одному з повідомлень;
  • Ноутбук мимовільно вимикається, перегрівається процесор;
  • Немає зарядки батареї;
  • BIOS не бачить справний диск;
  • Коротке замикання на материнській платі ноутбука (спрацьовує захист у блоці живлення, гасне світлодіод на адаптері, немає напруги на вході ноутбука).
  • Ноутбук вмикається, але не стартує, злітає відеодрайвер і не встановлюється. Крім того, не йдуть ігри, немає зображення або воно з артефактами, глючить, мимовільно вимикається.

Несправність відеокарт ноутбуків

Більшість ноутбуків випускають у конфігурації з впаяною відеокартою, коли елементи відеоадаптера розташовані на материнській платі. У разі несправності такої карти потрібно міняти відеочіп, тобто проводити складну процедуру перепаювання мікросхеми. Іноді обмежуються відновленням контактів під ним, роблять "ребоулінг". Проблема полягає в тому, що великі мікросхеми не витримують багато пайок, ризик браку зростає з кожною перепайкою. Тому ремонт відеокарти ноутбука слід виконувати тільки шляхом заміни відеочіпа на новий.

Деякі ноутбуки використовують окрему модульну відеокарту спеціального стандарту MXM. Такий модуль можна поміняти. Є складнощі під час заміни таких відеокарт через погану сумісність. Несумісність може проявлятися на фізичному рівні. Наприклад, карти мають різну форму, або розташування отворів кріплень, елементів, висоту чіпа. А також мікросхема може розташовуватися з іншого боку плати. Ба більше, можлива навіть спільна електрична і програмна несумісність (на рівні BIOS карти і материнки).

 

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей