Menu
Четверг, 21 Октябрь 2021 08:46

Очисні споруди вінницького водоканалу не справляються – води Південного Бугу забруднені в місці скиду

1112
(0 голосов)

Значну концентрацію азоту амонійного виявлено у поверхневих водах Південного Бугу у місці скиду стічних вод КП «Вінницяоблводоканал» у Сабарові. Вміст азоту амонійного у воді в даній точці забору проб становить 7,1 мг/дм куб, що втричі вище за санітарними нормами, скасованими кілька років тому.

Про це повідомили у державній екологічній інспекції у Вінницькій області.

Проби води спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю Державної екологічної інспекції у Вінницькій області відібрали з метою спостереження за якістю поверхневих вод річки Південний Буг. Забори води здійснювали у п’яти точках: р. Південний Буг перед м. Вінниця біля автомобільного мосту на вінницькій окружній, р. Південний Буг в районі пляжу Гонти, р. Південний Буг 500 м вище скиду стічних вод КП «Вінницяоблводоканал», р. Південний Буг в місці скиду стічних вод КП «Вінницяоблводоканал», р. Південний Буг 500 м нижческиду стічних вод КП «Вінницяоблводоканал». Дослідження проводили в рамках кризового моніторингу.

В держекоінспекції ситуацію вважають загрозливою і зазначають: така концентрація азоту амонійного у річковій воді негативно впливає на все живе.

«За нормативами, які діяли до 2017 року, концентрація азоту амонійного в даному випадку перевищена втричі. Втім, оскільки державні санітарні норми і правила, які були прийняті за радянських часів, у 2017 році скасовані, а нові не прийняті, про порушення в даному випадку не йдеться. Такий показник азоту амонійного у місці скиду стічних вод свідчить про те, що очисні споруди не справляються із навантаженням. Вони фізично і морально застарілі і не розраховані на такі обсяги. Населення міста значно збільшилось. Потрібна серйозна реконструкція очисних споруд», - зауважив заступник начальника Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Олег Ящук.

Олег Ящук також зауважив, що на інших точках забору проб води великої концентрації азоту амонійного виявлено не було.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей
Последние новости Винницы за сегодня
Вся афиша Винницы
Самые популярные компании в Виннице