Menu
Воскресенье, 14 Январь 2018 18:21

У Вінниці планують відновити поромну переправу

570
(1 Голосовать)

Нещодавно на сайті "Агенції просторового розвитку" з’явилась концепція розвитку Вінниці. Мова йде про відновлення історичної локації – поромної переправи між Бригантиною та Кумбарами.

Але спочатку невеличка історична довідка.

Задовго до появи Київського мосту на Замостя можна було потрапити саме через поромну переправу. Їх по місту було декілька.

До 1908 року стрімко розвивається промисловий район Замостя, який вимагав додаткового транспортного зв'язку з центром міста. Залізниця дала потужний поштовх розвитку вінницьких промислових об'єктів. Вінниця зросла в три з половиною рази, а за товарообігом вийшла на перше місце в Подільській губернії. Частина промислових об'єктів розмістилася уздовж центральної вулиці Замостя від Центрального мосту до вокзалу. Однак, з плином часу, промисловці стали освоювати землі Далекого Замостя - в районі нинішніх вулиць Червоноармійської, Фрунзе, Кірова. У цей період виникло багато промислових підприємств, частина з них пережила і війни і революції, але не втрималася у часи незалежності. В кінці 80-х років 19-го століття було побудовано ціле військове містечко, що дало поштовх розвитку всього району.

Обходити через Центральний міст було далеко і незручно, тому міською думою було прийнято рішення на відвойованій у А.К.Кумбарі смужці землі продовжити вулицю Театральну і запустити поромну переправу.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей