Menu
Вторник, 02 Март 2021 19:51

Рибалкам порадили, яку рибу ловити на Вінниччині у березні

115
(0 голосов)

Прийшла календарна весна. Попри «плюсову» температуру, ще відчувається лютневий морозець. На водоймах уже починає танути лід. Рибалки, які протягом місяця рибалили, сидячи біля ополонок, уже починають рибалити з берегів.

У Вінницькому рибоохоронному патрулі дали поради, яку рибу і як ловити в березні.

Березень характерний тим, що багато риб, та практично всі, починають відходити від зимового заціпеніння, активно переміщаючись по водоймі в пошуках їжі. Тому рибалка в цей період стає особливо добутливою і вражає в деяких випадках, величиною спійманих екземплярів.

Покинувши свої зимові укриття, риба спрямовується ближче до усть струмків і річок, берегів, тріщин в льоду, коротше кажучи, до тих місць, де перші струмочки талої води несуть з собою свіжий кисень. Ще березень виділяється тим, що саме в цьому місяці можна насолодитися двома видами рибної ловлі. У першій половині місяця, як і раніше в ходу зимові снасті, а ближче до кінця березня стає цілком реальна, ловля з використанням літньої снасті.

Риболовля в березні дуже цікава, тому що в погожі і сонячні дні риба клює практично протягом усього дня.

Поведінка риби в березні

Стає активним і особливо ненажерливим окунь, він добре ловиться як на мормишку з підсадкою мотиля, так і на блешню. Зграї дрібного окуня в основному намагаються триматися біля краю очерету, а більші екземпляри поки, як і раніше дотримуються середини водойми. Більш досвідчені рибалки при весняному лові окуня, намагаються знайти окуневі стежки, по яких ходять чималі зграї смугастого хижака. Знайшовши таке місце, можна забезпечити собі дуже хороший улов.

Березень хороший для любителів ловити жируючу щуку, перед-нерестовий жор якої особливо наростає до кінця місяця. Щука однаково добре клює як на штучні приманки різної конфігурації, так і на звичайного живця.

Збиваючись у великі зграї, починає активне переміщення в річках судак. Ближче до кінця березня така судача активність починає спостерігатися також у великих водосховищах та озерах. Непогані результати при лові судака в цей період, приносить стрімке блешніння.

У річках з несильною, рівною течією протягом усього місяця з успіхом можна ловити ляща, густеру, підлящика і плотву. Найчастіше ця риба віддає перевагу місцям з глибиною від 4 до 6 метрів. В якості насадки можна використовувати мотиля, насаджуючи його пучком або хробака.

Дрібні блешні в цей період дуже ефективні, якщо на них підсадити хробака, мотиля, окуневе око або дрібного малька. На таке оснащення добре бере головень, щука, великий судак і окунь. Риболовля в березні дуже цікава і азартна, при цьому постарайтеся не забувати про безпеку, особливо якщо ловите з льоду.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей
Последние новости Винницы за сегодня
Вся афиша Винницы
Самые популярные компании в Виннице