Menu

Яким буває захист для сноубордингу

154
(0 голосов)

Сноубординг – це той вид спорту, який входить до списку екстремальних та найбільш небезпечних. Тож захисне екіпірування – це обов’язкова складова у гардеробі сноубордиста. Адже лише у суворих умовах приходить розуміння, наскільки людське тіло тендітне. Проте захист для сноуборда від Boomerang Boardshop(https://boomerang-boardshop.ua/protection/) разом із майстерністю сноубордиста дозволяє долати найсуворіші умови та насолоджуватися спусками засніженими схилами.

Яке є екіпірування

Існує цілий перелік захисного спорядження, яке додасть сноубордисту міцності. Такі речі не лише надійно захищають й гасять удари та навантаження, але й забезпечують комфорт, наскільки це можливо. Оскільки у горах є ризик травмувати будь-яку частину тіла – починаючи від голови закінчуючи гомілками та зап’ястями, – для усього знайдеться захист.

Шоломи

Чи варто нагадувати, що голову травмувати найпростіше, а така травма найбільш небезпечна? Тому шолом – обов’язкове екіпірування.

Варіантів існує два:

- відкритий. Він знадобиться для розважливого, не надто агресивного катання, коли нема великого ризику травмуватись;

- закритий. Це підвищений рівень захисту. Його обирають для слаломного катання, коли є ризик упасти вниз обличчям.

Щодо конструкції, то вони є наступні:

- HardShell. Має високу міцність через те, що вона двошарова: зовнішня оболонка із ABS-пластику, внутрішня – із EPS. Важкий та громіздкий варіант, його обирають для агресивних дисциплін;

- In-mold. Також міцний шолом, проте легший: у ньому оболонка полікарбонатна, сплавлена із EPS-основою. Проте від сильного удару може тріснути навпіл, тому не годиться для серйозних навантажень;

- гібрид. Тут поєднана міцність HardShell із легкістю In-Mold, і це, що називається, золота середина.

Шорти

Найголовніше у них – захист копчика та сідниць, адже при падіннях найбільше страждають ці частини тіла. Є моделі й з захисним гульфіком, й з накладками на стегнах.

Накладки у шортах або м’які, або тверді, залежить від моделі. У таких шортах (звичайно, надягнутих поверх термобілизни та під штани) можна навіть сидіти на снігу без ризику переохолодитись.

Налокітники/наколінники

Такий сноубордичний захист має свого роду чашечку, яка повторює форму суглоба та надійно прилягає до коліна чи ліктя. Тут м’яка основа та ударостійкий пластик, до того ж він при ударі одразу твердне. І наколінники, і налокітники не дають замерзнути суглобам та страхують сухожилля.

Формфактори є різні: екіпірування може надягатися як панчохи, а може бути на липучках.

Захист зап’ясть

Мабуть, частіше, ніж голова, страждають зап’ястя, тому це найнеобхідніша річ у спорядженні. Це формовані пластикові накладки, які лягають на нижню та верхню частину зап’ясть, а поверх накладок – тканина. Є варіант, коли вони відразу інтегровані у рукавиці, що теж зручно. Комбіновані моделі універсальні, але є жорсткі (для агресивних дисциплін) та м’які (для виваженого катання).

Захист гомілок/гомілкостопу

І по гомілці у процесі катання може добряче «прилетіти». Тож протектор на гомілку –

необхідність. Може мати вигляд панчохи із щитком спереду, може бути цілісним із шкірзамінника та пінополіуретану. До речі, його можна скомбінувати із захистом коліна. Є варіант і для захисту гомілкостопу: тут протектор для стопи із поліестеру чи екошкіри, а захист гомілки із піною чи гелем, і обидві частини з’єднані контакт-стрічкою.

Захист спини

Він ще відомий як «черепаха», бо нагадує панцир. Це захист усієї спини, він із спеціальними вставками. А можна обрати захист лиш для центральної частини спини – протектор для хребта. У недорогих моделях вставки із поліпропілену чи поролону. А от у дорожчих використано різного роду полімери. Є м’які та жорсткі моделі. Перші пом’якшують удари, другі моментально розподіляють енергію удару по всій площині.

Бодіармор/захист торса

Є варіанти одночасного захисту торса – і спини, і грудини з ребрами. Натільна броня – от що у перекладі означає бодіармор. Це посилена жилетка чи навіть куртка, свого роду бронежилет для сноубордиста. Доцільно обирати, коли є ризик травмувати весь торс.

Маски

Головне у них лінзи, адже вони які оберігають очі від негативного впливу ультрафіолету, снігу, вітру тощо. Краще зупинити вибір на масці, у якій лінзи знімні: їх можна підібрати з різним ступенем затемнення – від S0 (для катання уночі) до S4 (для катання у яскравий полудень). Також можна обрати колір, який у певних умовах максимально скорегує зображення, функції антивідблиску, поляризації, захист від запотівання тощо.

Переваги захисного екіпірування

Окрім того, що захист для сноуборда закриває найбільш вразливі точки на тілі сноубрдиста, у нього є ще декілька переваг:

- анатомічна форма. Якщо раніше це були незграбні, громіздкі речі, які заважали кататися, то нині виробники ретельно конструюють захисне спорядження, аби зробити його максимально анатомічним, легким, проте міцним та надійним. Для цього використовують інноваційні матеріали. Також виробники розробляють варіанти екіпірування з огляду на стать – для жінок і чоловіків;

- екологічність – от за що сьогодні «топлять» виробники спорттоварів. Тому багато таких речей не лише із сировини вторинної переробки, але й із використанням органічних матеріалів чи екологічно добутих.

- повітропроникність/ водонепроникність/вентиляція/збереження тепла. Комфорт не менш важливий, ніж захист, тому виробники використовують не тільки міцні й ударостійкі матеріали, але й ті, які можуть забезпечити комфорт сноубордисту.

                                         

І наостанок: рідко коли надягають усі деталі для захисту одночасно. Зазвичай керуються індивідуальними потребами у залежності від умов катання, тож із часом формується оптимальний набір. А підбирають кожну деталь за своїми параметрами, головне, щоб екіпірування не було вільним й не тиснуло. Саме це запорука максимального захисту та в результаті комфортного катання на сноуборді.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей