Menu

Лудоманія - як боротися

226
(0 голосов)

Гральні автомати - поширене явище в багатьох країнах, в не залежності від статусу чи рівня життя.
Автомати для гри на гроші встановлені, наприклад, в продуктових магазинах, на автозаправках і в кіосках. До азартних ігор відносяться також квитки миттєвої лотереї, вікторини, розіграші, укладення парі, ігри в казино, лотереї і тоталізатор. До багатьох азартні ігри можна грати також і на комп'ютері в Інтернеті. Відповідно до закону, в азартні ігри має право грати тільки громадянин, який досяг 18-річного віку, тобто повнолітній. Це вікове обмеження охороняє дітей та молодь від негативних впливів азартних ігор.

Найпопулярніші серед ігроманів - лотереї та гральні автомати. Більшості людей азартні гри не наносять шкоди. Для них гра - це захоплення, яке допомагає розслабитися або ж вносить нотку гостроти і різноманітності в буденне життя.

Що таке захворювання гемблінг?

Для деяких людей азартні ігри можуть стати проблемою. У людини може виникнути звичка до азартних ігор (гемблінг, лудоманія), яку складно контролювати. Від гри важко відмовитися, незважаючи на те, що вона забирає гроші і час. Розвиток проблемного гемблинга у людини може відбуватися непомітно і повільно або ж швидко, після декількох епізодів гри.

Проблеми, пов'язані з азартними іграми, проявляються у різних людей по-різному. Хтось може грати багато, але без шкоди для себе. Хтось грає значно менше, але відчуває від цього величезні труднощі. Таким чином, обсяг гри ще не говорить про обсяг шкоди, що завдається нею гравцеві. Важливіше зрозуміти, наскільки гра визначає життя і думки людини.
Проблемний гемблінг характеризується тим, що гра негативно впливає на життя людей самим різним чином.
Гра носить проблемний характер в тому випадку, якщо вона:
- забирає надто багато часу або грошей
- викликає почуття провини і занепокоєння
- призводить до сварок і інших проблем у відносинах між людьми
- ускладнює процес вирішення повсякденних питань
- завдає шкоди трудової діяльності або навчання
- займає думки настільки, що інші справи вже не викликають інтересу.

Негативні впливу проблемного гемблинга

Гра в великому обсязі найчастіше завдає гравцеві шкода. Людині, яка страждає проблемним гемблінгом, часто доводиться позичати гроші, або ж він грає, наприклад, на гроші, які потрібні для оплати рахунків. Позика грошей і поява боргів викликають у гравця почуття провини і поганий настрій. Найчастіше гра завдає шкоди нормального повсякденного життя гравця, оскільки займає багато часу. Гра не залишає часу на захоплення або домашні справи. Людині, думки якого зайняті грою, важко зосередитися на роботі чи навчанні.
І вся його життя починає обертатися навколо гри. Гра, що стала для людини проблемою, впливає на його настрій.

Він часто стривожений і дратівливий.

Він може мати проблеми зі сном.

Найчастіше гравець намагається приховати своє захоплення грою від сім'ї і друзів.
Близько часто не знають про гру, проте можуть помітити її негативні наслідки.

Близьких гравця часто турбує його неадекватна поведінка, причину якого вони при цьому не знають. Вони дивуються, що є джерелом постійних грошових турбот, роздратованого або пригніченого стану людини.

Проблемний гемблінг може привести також і до фізичного нездужання. Якщо гра забирає весь час людини, вона не встигає піклуватися про своє здоров'я. Постійно поганий настрій викликає фізичну слабкість. Гра стає найважливішою справою життя. Сім'я, друзі і захоплення відходять на задній план. Відносини з людьми можуть дати тріщину або навіть зруйнуватися. Справи, які раніше були важливими для гравця, можуть зникнути з його життя.
 

Якщо в вашому оточенні є люди, які не здатні самостійно подолати проблеми гемблінгу, не залишайтеся осторонь!

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей