Menu

Грип, ГРВІ та Covid-19 продовжують атакувати: лікарі розповіли, як вберегтися та що робити при перших ознаках захворювання

199
(0 голосов)

Протягом грудня 2022 та на початку січня 2023 року лікарі продовжують фіксувати збільшення кількості хворих на ГРВІ, грип та коронавірусну інфекцію як серед дорослих, так і серед дітей.

В багатьох областях України вже перевищено рівень епідеміологічного порогу і ситуація погіршується. Зростає не лише кількість діагностованих хворих, але і число госпіталізацій. Грип та ГРВІ посідають перші місця за швидкістю та інтенсивністю розповсюдження. І медичні працівники наголошують на тому, що при перших ознаках хвороби необхідно терміново звернутися до сімейного лікаря. Адже перебіг недуги швидко змінюється і перехід від легкого до важкого стану може статися протягом лише кількох годин.

Covid-19 також нікуди не зник і певна кількість хворих звертаються до лікарів. Але їх менше і перебіг коронавірусної інфекції вже не такий важкий, як на початку пандемії. У легких пацієнтів спостерігаються такі симптоми, як втрата нюху та смаку, сухий кашель і задишка. У важких випадках хвороба може спричини двобічну пневмонію, дихальну та поліорганну недостатність, іноді сепсис і септичний шок. Тому в разі виявлення хвороби також потрібно швидко звернутися до сімейного лікаря, який дасть поради або за необхідності госпіталізує.

Ведення здорового образу життя як запорука міцного імунітету

Найдієвішим способом протистояння грипу, ГРВІ, Covid-19 є зміцнення імунітету. Лікарі наголошують на важливості ведення здорового образу життя та радять частіше бувати на свіжому повітрі, знаходячи час кожного дня на прогулянки. Важливо переглянути раціон харчування, вживати більше фруктів і овочів, розробити різноманітне меню, яке давало б організму максимум корисних елементів та вітамінів.

Зміцненню імунітету сприяють і регулярні фізичні вправи. Помірні навантаження не лише збережуть рухливість суглобів та еластичність м’язів, але і триматимуть весь організм в тонусі. Велике значення мають повноцінний сон протягом мінімум 7-8 годин та відпочинок після активного трудового дня.

Як не заразитися грипом, ГРВІ чи коронавірусом:

  • Часто провітрювати всі приміщення в житлі або офісі.
  • Уникати контакту з тими, хто може бути хворим (має перші симптоми).
  • Намагатися рідше бувати в місцях скупчення людей.
  • Часто ретельно мити руки, особливо після приходу додому з магазинів, громадського транспорту.
  • Не торкатися носа, очей, рота, перебуваючи поза домівкою (коли нема можливості вимити руки).

Вітаміни та вакцинація

Підтримати імунітет допоможуть і вітаміни та мінерали, але їх призначати повинен лікар. В разі виявлення дефіцитів окремих елементів пацієнту протягом визначеного часу рекомендують вживати саме їх – це можуть бути вітамін D, залізо, магній, ретинол, тіамін тощо. В профілактичних цілях часто призначають полівітаміни –комплекси, в яких в невеликих дозуваннях містяться кілька елементів з допоміжними речовинами.

Одним з найефективніших методів запобігання респіраторним захворюванням є вакцинація. Щеплення проти грипу, коронавірусної хвороби можна зробити в державних та приватних медичних закладах. А потім бажано повторювати кожного року, щоб захиститися від нових штамів і полегшити перебіг хвороби в разі зараження.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей