Menu

Ускладнення прорізування зубів

403
(0 голосов)

Прорізування молочних, а згодом і корінних зубів є природним фізіологічним процесом. У декого це відбувається без особливих проблем, а у когось супроводжується певними ускладненнями. Не всі знають про існування хвороб, що представлені в ряді класифікацій, як утруднене прорізування зубів, ретинований зуб, деретинований та дистопований зуб, які супроводжуються різними запальними ускладненнями. Цікаво, що дотепер медики не можуть назвати точні дані, які б стовідсотково вказували на причини виникнення цих паталогій.

Скільки часу прорізуються зуби

Відомо, що поява тимчасових і постійних зубів відбувається в певній послідовності. При цьому, існують природні терміни прорізування зубів, які допускають невеликі відхилення в одну чи другу сторону. Якщо молочний зубний ряд формується у дитини приблизно з 4-6 місяців до виповнення їй 2,5-3 років, то корінні зуби з’являються в 6-7 років і закінчують свій ріст в 11-13 років. Зуби мудрості, які у багатьох можуть взагалі бути відсутніми, починають рости з 16-річного віку.

Часто батьки починають панікувати, якщо у дитини прорізування зубів відбувається із значним запізненням. Хвилювання зайве у випадку формування тимчасового зубного ряду. Коли ж виникає утруднення при прорізуванні зубів постійних, тоді дійсно потрібно бити тривогу і не затягувати з візитом до стоматолога, оскільки це може вказувати на наявність паталогії.

Хвороби прорізування зубів та причини їх виникнення

Порушення прорізування зубів найчастіше виникають на нижній щелепі і рідко – на верхній. Вони можуть бути зумовлені різними причинами, в залежності від яких класифікують наступні захворювання:

  1. гострий та хронічний перикоронарит (утруднене прорізування) – запальний процес в м’яких тканинах навколо коронки зубів, які прорізуються;
  2. ретинований зуб – ретенція пов’язана із затримкою в прорізуванні повністю сформованих зубів, які не прорізалися у звичні терміни і знаходяться всередині щелепної кісткової тканини;
  3. деретинований або напівретинований зуб – коли зуби лише частково прорізалися через кісткову тканину чи слизову оболонку;
  4. дистопований зуб – характеризується неправильним положенням, тобто зміщенням, такі зуби, навіть, цілком прорізані, виростають поза зубним рядом.

Затримка в прорізуванні третіх молярів – чи необхідне видалення зубів мудрості?

 

Ретинованими зубами можуть бути ікла, різці, премоляри, однак найчастіше – саме зуби мудрості. Краще, коли патологія діагностовано вчасно, оскільки є ризик деформації зубного ряду, утворення неправильного прикусу, розвитку карієсу прилеглих зубів, тощо.

Ретинованим зубам притаманно займати різні положення відносно своїх «сусідів». Чим вони вертикальніші, тим легше пройде лікування, яке звільнить їм шлях для прорізування. Гірша ситуація з поперечним розміщенням по відношенню до щелепних кісток, оскільки при такому положенні прорізування майже неможливе. В таких випадках видалення ретинованого зуба не уникнути.

Багато хто не з чуток знає про біль та неприємні відчуття під час прорізування третіх молярів (вісімок). Якщо при цьому набрякають ясна, або німіє обличчя через тиск, що здійснюється зубами на нервові закінчення, відбувається деформація зубного ряду, а також коли прорізування зуба заважає ортодонтичному лікуванню, то вихід один – видалити зуб мудрості.

Важливим фактором для своєчасного виявлення хвороб, пов’язаних із прорізуванням зубів, є обов’язкове відвідування стоматолога не рідше одного разу на півроку, а для успішного лікування паталогії – якісна діагностика.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей