Menu

Проєктування сонячних електростанцій: як це відбувається

56
(0 голосов)

Коли мова йде про таку інженерну систему, як сонячна електростанція, проєктування є одним з найважливіших етапів. Від правильності дій в цьому випадку залежатиме подальша продуктивна робота СЕС. Відповідно, проєктування сонячних електростанцій повинно здійснюватись виключно кваліфікованим спеціалістом, який здатен врахувати всі важливі нюанси.

Проєктування СЕС: базова інформація

Проєктування – це, по суті, планування, що надалі дозволить реалізувати задумане. В проєкті зазначається не лише вичерпна інформація про необхідне обладнання, але і здійснюється:

 • розрахунок собівартості;
 • розробка алгоритму дій;
 • позначення напрямків реалізації задуму в цілому.

Таким чином вдається врахувати всі вірогідні помилки, в тому числі інженерні, стратегічні та фінансові. Особливо важливе проєктування для індивідуальних СЕС, адже їх будівництво просто неможливе без створення та надання відповідним державним органам необхідного пакету документів.

Проєкт СЕС: що він включає

В найпростішому вигляді проєкт – це всі розрахунки, схеми, креслення. Якщо конкретніше, то це:

 • генеральний план, креслення розміщення об’єктів;
 • техніко-економічне обґрунтування;
 • розрахунки виробництва енергії з використанням запропонованого обладнання;
 • аналіз споживання;
 • схеми електромережі – зовнішньої та всередині об’єкта;
 • опис конструкцій, схем монтажу опор тощо;
 • розрахунок кута установки для досягнення максимальної ефективності фото панелей;
 • аналіз впливу на навколишнє середовище;
 • кошторис, в тому числі можливі прибутки, якщо планується монтаж СЕС яка дає можливість продавати надлишки енергії за умовами «зеленого тарифу».

Залежно від місця розташування, потужності конкретного об'єкта для якого планується використовувати станцію, проєкт може включати значно більше пунктів. 

Важливість індивідуального проєктування

СЕС забезпечують економію, але лише за умови, що вони правильно спроєктовані, а отже, будуть і встановлені згідно зі створеними положенням. Інакше досягти бажаної продуктивності буде важко. Проєкт – це не те, на що потрібно жалкувати гроші, адже це те, що дійсно впливає на всю подальшу експлуатацію та, власне, можливості сонячної станції.

122121

В кожному індивідуальному проєкті враховуються всі особливості ділянки. Це стосується характеристик даху, ділянки установки, її орієнтації відносно сторін світу. Також величезну роль грають кліматичні умови, інсоляція, кількість сонячних днів. Саме виходячи з цих параметрів, визначається скільки і яких панелей необхідно використати для отримання необхідного об’єму енергії.

Також проєктування зачіпає і момент обладнання. Якщо воно правильно підібране, то вдасться досягти бажаної продуктивності. Це в тому числі дозволить уникнути непотрібних витрат, в тому числі на придбанні комплектів, які негативно вплинуть на рентабельність експлуатації. В ході проєктування замовник отримує повне уявлення про вплив обладнання на прибуток, адже той чи інший варіант забезпечує більшу або ж меншу економію. Крім того, важливо забезпечити надійність і довготривалу роботу СЕС в локальних умовах. Це стосується, наприклад вибору опорних конструкцій, на які будуть кріпитись фотомодулі.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей