Menu

Європа закінчила опалювальний сезон із рекордними запасами газу

164
(0 голосов)

Євросоюз (ЄС) закінчив опалювальний сезон 2022-2023 років із рекордними запасами газу в підземних сховищах (ПСГ) — 60,4 мільярда кубометрів, пишуть «Запорізькі Вісті» з посиланням на дані Gas Infrastructure Europe (GIE) за 1 квітня. Обсяг вдвічі перевищує минулорічний показник і на два відсотки — попередній максимум, зафіксований у 2020 році. 

Рівень заповненості ПСГ на початок квітня становив 55,6 відсотка. Мінімуму він досяг 21 березня (60,36 мільярда кубометрів), і з того часу майже неухильно зростав — відбір перевищував закачування лише в деякі дні. З 29 березня запаси виключно поповнюються: до 1 квітня вони збільшилися на 34 мільйони кубометрів, до 2 квітня – на 219 мільйонів кубометрів. На 2 квітня (останні доступні дані) вони досягли 60,6 мільярдів кубометрів, заповненість склала 55,7 відсотка.

Експерти пояснюють успішність проходження опалювального сезону Європою насамперед теплою зимою, а також скороченням попиту з боку промисловості та стабільним імпортом зрідженого природного газу (ЗПГ). Зменшити витрати пального вдалося і завдяки вітряній погоді у перші два місяці зими. За даними WindEurope, у січні вітроелектростанції забезпечували від 16,5 до 35,4 відсотка енергобалансу ЄС порівняно з 10 відсотками влітку.

ЄС досяг таких результатів всупереч різкому падінню поставок з Росії. На основі даних Європейської мережі операторів газотранспортних систем (ENTSOG) газета підрахувала, що наприкінці грудня російський експорт до Європи трубопроводами становив у середньому 78 мільйонів кубометрів на добу проти 340-360 мільйонів роком раніше. До кінця лютого поставки впали до 70 мільйонів кубометрів на добу (проти 330 мільйонів минулого лютого).

Великий обсяг запасів у ПСГ на кінець опалювального сезону означає, що цього року навряд чи варто чекати на зростання цін на газ у Європі, вважають аналітики. За їх оцінками, до наступного опалювального сезону європейським компаніям необхідно закачати до сховищ близько 35-40 мільярдів кубометрів.

Аналітики прогнозують, що середня річна ціна газу за підсумками 2023-го не перевищить 600 доларів за тисячу кубометрів. Радикальне збільшення цін до 800-1000 доларів він допускає лише у разі нових форс-мажорів.

У квітні прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков закликав не сподіватися на відновлення постачання газу до Європи «Північним потоком». Так він прокоментував повідомлення Reuters, що німецькі компанії відновили страхування пошкодженого газопроводу. Опитані агенцією експерти вважають, що це дає надію на відновлення експорту. На запитання, чи готова Росія знову розпочати постачання до кінця розслідування підриву трубопроводу, Пєсков відповів, що для цього потрібен «не лише продавець, а й покупець».

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей