Menu
Четверг, 27 Сентябрь 2018 07:04

На Вінниччині чоловік три роки отримував пенсію померлого батька

65
(0 голосов)

У 2018 році Вінницькою місцевою прокуратурою завершено та скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частинами 1, 2 статті 185 ККУ за фактом крадіжки пенсії Головного управління Пенсійного фонду у Вінницькій області в розмірі 80 тисяч гривень.

Про це повідомляє прокурор Вінницької місцевої прокуратури Оксана Муляр.

«Установлено, що житель міста Вінниці після смерті свого батька, маючи у розпорядженні доручення батька на його ім’я, про надання права на отримання пенсії в ощадній касі упродовж 2007-2010 років, отримував пенсію батька, яку витрачав на власні потреби. Стало відомо, що вказана особа ніде не працювала і жила лише за рахунок вказаних коштів, які надмірно виплачені Пенсійним фондом України особі, яка померла», - зазначено в повідомленні.

Статтею 49 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено, що виплата пенсії за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду припиняється у разі смерті пенсіонера.

Разом із цим, до Пенсійного фонду України інформація про смерть пенсіонера не надійшла, оскільки ніхто із родичів не звертався до вказаного органу для виплати коштів на поховання, що стало підставою для надмірно виплачених коштів померлому та спричинення збитків державному бюджету України.

Так, Вінницьким міським судом враховано, що з моменту вчинення кримінального правопорушення минуло понад 5 років, а тому за клопотанням винного його звільнено від кримінальної відповідальності.

Водночас, статтею 185 частиною 2 КК України передбачена відповідальність у вигляді арешту на строк від трьох до шести місяців, обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей

Фонтан Рошен

 

Винница с беспилотника - Видео