Menu

МОН: Куди пішли гроші?

347
(0 голосов)

 

В цьому році, традиційно 9 листопада, на честь Дня української писемності, пройде вже 18-й національний радіодиктант.

Офіційна частина цього заходу розпочинається об 11-00, а вже об 11-30 почнуть читати диктант. Не прогавте!

Диктувати текст диктанту будуть із студії, що знаходиться на Хрещатику. Традиційно автором радіодиктанту запросили Олександра Авраменко, доцента, популяризатора української мови. Він ж і буде зачитувати власний твір.

На мені лежить дуже велика відповідальність, адже мій текст має догодити абсолютно всім - українськомовним, тим, хто спілкується російською, чоловікам, жінкам, дітям та дорослим. Тому я маю дуже старанно працювати над текстом, створити такий, що хоча б не буде дратувати. В ідеалі, він має бути однозначно пізнавальним і позитивним, транслювати певну ідею - естетичну, патріотичну тощо, - поділився думками пан Авраменко.

Він додав, що уникав якихось суперечливих питань у тексті, наприклад авторських знаків чи орфограм.

Статистика показує, що найпоширеніші помилки серед учасників - пунктуаційні. Однак, організатори заходу стверджують, що боятись помилок не варто. Це не контрольна робота, як у школі, а національний флешмоб, мета якого - об’єднати українців з усього світу. Пан Авраменко пообіцяв бути справжнім професіоналом, читати так, щоб усе було по-чесному, без підказок чи натяків.

Диктант можна буде послухати на Українському радіо. Доступна також теле- та онлайн версія у Facebook.

Якщо відведеного часу вам не вистачило, нічого страшного. Абсолютно усі роботи визнаються зарахованими та перевіряються, навіть, якщо вам п’ять років, ви написали назву та намалювали сонечко. Такі листи нам надходили. І це ж прекрасно! - каже Аліна Акуленка, кураторка заходу.

Вся команда проекту “Всеосвіта” також долучиться до цього масштабного єднання. Про наші результати ви взнаєте з прямого ефіру. Запрошуємо й вас стати частиною цієї грандіозної події!

Для цього необхідно:

  • В день диктанту або на наступний день (10 листопада) надіслати свою роботу поштою з позначкою “Радіодиктант”;
  • Надіслати листа на електронну пошту організаторів (дедлайн 10 листопада до 10:00).

Диктант обов’язково пишіть від руки, навіть якщо будете надсилати на email - зробіть скан-копію чи фотографію. Цікаво, що цього року приймаються й роботи, що написані шрифтом Брайля.

Ознайомитися з текстом можна буде 11 листопада.

В минулому році майже 29 тисяч українців надіслали свої листи з диктантом. Перемогло - 124 з них.

Для того, что бы оставить отзыв, Вам необходимо Войти или Зарегистрироваться
Регистрация не займет более одной минуты, а так же Вы сможете авторизироваться с помощью соц. сетей